Projektowanie logo

Projektowanie logo Białystok

Drugie miasto w Polsce pod względem gęstości zaludnienia - Białystok pełni jednocześnie funkcję administracyjnego, gospodarczego, naukowego oraz kulturalnego centrum regionu. Unikatowa architektura miasta - pałac Branickich, stary kościół Farny czy willa fabrykanta Steina - to jedne z wielu atrakcji, które Białystok ma do zaoferowania. Poza tym to właśnie w tym mieście swoją siedzibę ma wiele lokalnych i międzynarodowych przedsiębiorstw, dla których identyfikacja wizualna marki, rozpoznawalność i wyjątkowość jest najważniejsza. Jednym z elementów identyfikacji wizualnej firmy, z którym jako pierwszym styczność ma Klient, jest logo. W ZłapGrafika.pl proponujemy kompleksową pomoc w projektowaniu logotypu, dzięki któremu firma może przyciągnąć większą ilość potencjalnych Klientów.

Projektowanie logo Białystok

Dlaczego warto wybrać logo firmy ZłapGrafika.pl w Białymstoku?

W ZłapGrafika.pl wykonujemy projekty logo w Białymstoku, które wyróżniają się niepowtarzalną symboliką - nie korzystamy z gotowych grafik. Bazujemy na sprawdzonych zasadach typografii – bez popularnych fontów. Dzięki temu logo, które u nas się zamawia, jest oryginalne i niepowtarzalne. Zapewniamy jednocześnie spójność logotypów z identyfikacją wizualną marki, która wyróżni firmę na tle konkurencji. Doskonale wiemy, że podstawową rolą logo jest zwiększenie zysków Klienta. Nie jest to łatwe zadanie – szczególnie w tak dużym mieście, jakim jest Białystok. Projekt logo powinien być więc dokładnie przemyślany – a o to właśnie zadbamy w ZłapGrafika.pl! Logotyp pomoże więc rozwinąć firmę o wiele szybciej i efektywniej. Przyciągnie potencjalnych Klientów i łatwo zapadnie im w pamięć.

Jak stworzyć efektowne logo w Białymstoku?

Każdy dobry projekt logo w Białymstoku powinien wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami:

  • prostotą – logotyp marki musi łatwo zapadać w pamięć Klientów,
  • rozpoznawalnością – logo to element pozytywnie wyróżniający w tłumie konkurencji,
  • ponadczasowością – inwestycja w dobry projekt logo to pewność, że znaku towarowego nie trzeba modyfikować co kilka lat,
  • niepowtarzalnością – logotyp powinien być wyjątkowy – bez stosowania oklepanych szablonów czy gotowych grafik,
  • dojrzałością – darmowe czcionki to element, z którego korzystają początkujące firmy. Dobre logo z pewnością bazuje na wyjątkowych fontach, które świadczą o przemyślanej identyfikacji marki.

Czego unikać przy projektowaniu logo?

Wiele firm nadal błędnie uważa, że logo firmy powinno w bezpośredni sposób przekazywać treści na temat specyfiki danego przedsiębiorstwa. Jest to najczęściej występujący mit, z którym spotykamy się przy projektowaniu logo.

Warto spojrzeć chociażby na tak duże marki, jakimi jest Ikea (w logotypie nie znajdzie się symbolu mebli) czy wyszukiwarka Google. Jeśli więc przedsiębiorca chce przyciągnąć Klientów, ważne jest, aby zachował umiar w zbędnych dodatkach, ozdobnikach i postawił na minimalizm. Przemyślana kompozycja sprawi, że odbiorca będzie postrzegać logo i całą firmę, jako uporządkowaną oraz czytelną.

Duże znaczenie w postrzeganiu cech marki odgrywa kształt, kolor oraz wielkość logo. Geometria, jasność oraz saturacja wywierają silny wpływ na emocje odbiorcy. Bardzo częstym błędem popełnianym przy projektowaniu logo, jest przekombinowanie idei. Uwaga Klienta na logotypie skupia się tylko przez kilka sekund i nie zwraca on uwagi na nieistotne detale.

Załóż konkurs na logo firmy z Białegostoku

Na czym polega projektowanie logo w Białymstoku?

Aby stworzyć spójny z koncepcja wizualną marki projekt logo, należy przede wszystkim stworzyć odpowiednią strategię. Warto rozeznać się wśród konkurencji i opracować osobowość danej marki. Równie ważnym etapem jest szkic, który powstaje na podstawie mapy skojarzeń. Tworząc szkice, można wskazać, który pomysł jest zły, a który dobry i dlaczego.

Graficy przywiązują ogromną uwagę do szlifowania logo, pamiętając, że ten element identyfikujący markę powinien mieć ponadczasowy charakter, wyróżniać się harmonią i elegancją. Kolejny etap projektowania to przeniesienie szkicu na grafikę wektorową, którą można dowolnie powiększać i pomniejszać bez utraty jej jakości czy czytelności.

Jeśli szukasz pomocy przy projektowaniu logo Twojej firmy, to nie mogłeś trafić lepiej! W ZłapGrafika.pl oferujemy dostęp do niepowtarzalnych propozycji logo w Białymstoku, które wyróżni markę na tle konkurencji i na długo zapadnie w pamięci Klientów.

Idź do góry