Projektowanie logo

Projektowanie logo Bydgoszcz

Duży ośrodek przemysłu, handlu oraz logistyki - Bydgoszcz to miasto, które jednocześnie stanowi istotny węzeł drogowy, kolejowy oraz żeglugi śródlądowej. Jest jednocześnie jednym z ważniejszych krajowych ośrodków w zakresie branży informatycznej czy usług biznesu. Miasto słynie z Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego czy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Bydgoszcz przyciąga również turystów, którzy chętnie podziwiają zespół Starego Miasta, Wyspę Młyńską oraz wybierają się na przeprawę Starym Kanałem Bydgoskim.

Miasto to jest więc chętnie wybierane zarówno przez turystów, jaki i przedsiębiorców, którzy prężnie rozwijają swój biznes na skalę kraju oraz świata. Właśnie dlatego, aby wyróżnić się na tle konkurencji, polecamy dokładnie zastanowić się nad tak istotnym elementem identyfikacji wizualnej marki, jaką jest logo. To z nim Klient ma styczność jako pierwszy i w dużej mierze od dobrze zaprojektowanego logotypu zależy popularność danej usługi. W ZłapGrafika.pl proponujemy kompleksową pomoc w projektowaniu logotypu, dzięki któremu firma może przyciągnąć większą ilość potencjalnych Klientów.

Projektowanie logo Bydgoszcz

Czym się wyróżnia logo ZłapGrafika.pl w Bydgoszczy?

W ZłapGrafika.pl podejmujemy się wykonania projektu logo w Bydgoszczy, które zapadnie w pamięć odbiorców poprzez swoją symbolikę. Nie stosujemy gotowych grafik. Bazujemy na sprawdzonych zasadach typografii – bez popularnych fontów. Dzięki temu logo, które u nas się zamawia, jest oryginalne i niepowtarzalne. Zapewniamy jednocześnie spójność logotypów z identyfikacją wizualną marki, która wyróżni firmę na tle konkurencji. Doskonale wiemy, że podstawową rolą logo jest zwiększenie zysków Klienta. Nie jest to łatwe zadanie – szczególnie w tak dużym mieście, jakim jest Bydgoszcz. Projekt logo powinien być więc dokładnie przemyślany – a o to właśnie zadbamy w ZłapGrafika.pl! Logotyp pomoże więc rozwinąć firmę o wiele szybciej i efektywniej. Przyciągnie potencjalnych Klientów i łatwo zapadnie im w pamięć.

Na co zwrócić uwagę projektując logo w Bydgoszczy?

W ZłapGrafika.pl do każdego projektu logo w Bydgoszczy podchodzimy indywidualnie. Właśnie dlatego zwracamy uwagę na pięć podstawowych cech logotypów:

  • prostotę – logotyp marki musi łatwo zapadać w pamięć Klientów,
  • rozpoznawalność – logo to element pozytywnie wyróżniający w tłumie konkurencji,
  • ponadczasowość – inwestycja w dobry projekt logo to pewność, że znaku towarowego nie trzeba modyfikować co kilka lat,
  • niepowtarzalność – logotyp powinien być wyjątkowy – bez stosowania oklepanych szablonów czy gotowych grafik,
  • dojrzałość – darmowe czcionki to element, z którego korzystają początkujące firmy. Dobre logo z pewnością bazuje na wyjątkowych fontach, które świadczą o przemyślanej identyfikacji marki.

Jakie są najczęstsze błędy przy projektowaniu logo?

Niestety wśród przedsiębiorców nadal funkcjonuje popularny mit na temat tego, że logo powinno bezpośrednio informować Klienta o rodzaju świadczonych przez firmę usług. Warto spojrzeć chociażby na tak duże marki, jakimi jest Ikea (w logotypie nie znajdzie się symbolu mebli) czy wyszukiwarka Google. Jeśli więc przedsiębiorca chce przyciągnąć Klientów, ważne jest, aby zachował umiar w zbędnych dodatkach, ozdobnikach i postawił na minimalizm. Przemyślana kompozycja sprawi, że odbiorca będzie postrzegać logo i całą firmę, jako uporządkowaną oraz czytelną.

Duże znaczenie w postrzeganiu cech marki odgrywa kształt, kolor oraz wielkość logo. Geometria, jasność oraz saturacja wywierają silny wpływ na emocje odbiorcy. Bardzo częstym błędem popełnianym przy projektowaniu logo, jest przekombinowanie idei. Uwaga Klienta na logotypie skupia się tylko przez kilka sekund i nie zwraca on uwagi na nieistotne detale.

Załóż konkurs na logo firmy z Bydgoszczy

Na czym polega projektowanie logo w Bydgoszczy?

Aby stworzyć spójny z koncepcją wizualną marki projekt logo, należy przede wszystkim stworzyć odpowiednią strategię. Warto rozeznać się wśród konkurencji i opracować osobowość danej marki. Równie ważnym etapem jest szkic, który powstaje na podstawie mapy skojarzeń. Tworząc szkice, można wskazać, który pomysł jest zły, a który dobry i dlaczego.

Graficy przywiązują ogromną uwagę do szlifowania logo, pamiętając, że ten element identyfikujący markę powinien mieć ponadczasowy charakter, wyróżniać się harmonią i elegancją. Kolejny etap projektowania to przeniesienie szkicu na grafikę wektorową, którą można dowolnie powiększać i pomniejszać bez utraty jej jakości czy czytelności.

Jeśli szukasz pomocy przy projektowaniu logo Twojej firmy, to nie mogłeś trafić lepiej! W ZłapGrafika.pl oferujemy dostęp do niepowtarzalnych propozycji logo w Bydgoszczy, które wyróżni markę na tle konkurencji i na długo zapadnie w pamięci Klientów.

Idź do góry