Projektowanie logo

Projektowanie logo Częstochowa

Miasto, jakim jest Częstochowa to bardzo ważny węzeł kolejowy oraz religijny kraju. To właśnie tu znajduje się bazylika jasnogórska i klasztor na Jasnej Górze, w którym znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Do miasta każdego roku przybywają pielgrzymi z całej Polski. Warto jednak pamiętać, że Częstochowa jest też siedzibą wielu polskich oraz międzynarodowych firm. Z uwagi na dużą konkurencyjność usług przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Klientów trzeba zainteresować daną ofertą już od pierwszych chwil, gdy mają styczność z marką. Jednym z elementów identyfikacji wizualnej firmy, z którym jako pierwszym ma styczność Klient, jest logo. W ZłapGrafika.pl proponujemy kompleksową pomoc w projektowaniu logotypu, dzięki któremu firma może przyciągnąć większą ilość potencjalnych Klientów.

Projektowanie logo Częstochowa

Dlaczego warto zamówić projekt logo na ZłapGrafika.pl w Częstochowie?

W ZłapGrafika.pl dosoknale wiemy, że od czytelnego i atrakcyjnego wizualnie logo zależy popularność marki. Dlatego w naszej firmie wykonujemy zgodne z identyfikacją wizualną marki projekty logo w Częstochowie. Stawiamy głównie na wyjątkową symbolikę - bez kupionych w sieci grafik. Korzystamy ze sprawdzonej typografii – unikając popularnych fontów. Dzięki temu zamawiane u nas logo jest oryginalne i niepowtarzalne. Zapewniamy jednocześnie spójność logotypów z identyfikacją wizualną marki, która wyróżni firmę na tle konkurencji.

Doskonale wiemy, że podstawową rolą logo jest zwiększenie zysków Klienta. Nie jest to łatwe zadanie – szczególnie w tak dużym mieście, jakim jest Częstochowa. Projekt logo powinien być więc dokładnie przemyślany – a o to właśnie zadbamy w ZłapGrafika.pl! Logotyp pomoże więc rozwinąć firmę o wiele szybciej i efektywniej niż ma to miejsce w przypadku małych firm rezygnujących ze swojego logo. Przyciągnie potencjalnych Klientów i łatwo zapadnie im w pamięć na długo.

Co wyróżnia dobry projekt logo?

Od tego, w jaki sposób zostanie zaprojektowane logo zależy efektywność sprzedaży i popularność marki/ usług. Każdy dobry projekt logo w Częstochowie powinien uwzględniać pięć podstawowych kryteriów:

  • prostotę – logotyp marki musi łatwo zapadać w pamięć Klientów,
  • rozpoznawalność – logo to element pozytywnie wyróżniający w tłumie konkurencji,
  • ponadczasowość – inwestycja w dobry projekt logo to pewność, że znaku towarowego nie trzeba modyfikować co kilka lat,
  • niepowtarzalność – logotyp powinien być wyjątkowy – bez zastosowania nudnych szablonów czy gotowych grafik,
  • dojrzałość – darmowe czcionki to element, z którego korzystają początkujące firmy. Dobre logo z pewnością bazuje na wyjątkowych fontach, które świadczą o przemyślanej identyfikacji marki.

O czym pamiętać przy projekcie logo firmy w Częstochowie?

Wśród przedsiębiorców wciąż panuje mit na temat tego, że logo firmy, powinno odzwierciedlać to, czym dane przedsiębiorstwo się zajmuje. Warto spojrzeć chociażby na tak duże marki, jakimi jest Ikea (w logotypie nie znajdzie się symbolu mebli) czy wyszukiwarka Google. Jeśli więc przedsiębiorca chce przyciągnąć Klientów, ważne jest, aby zachował umiar w zbędnych dodatkach, ozdobnikach i postawił na minimalizm. Przemyślana kompozycja sprawi, że odbiorca będzie postrzegać logo i całą firmę, jako uporządkowaną oraz czytelną.

Duże znaczenie w postrzeganiu cech marki odgrywa kształt, kolor oraz wielkość logo. Geometria, jasność oraz saturacja wywierają silny wpływ na emocje odbiorcy. Bardzo częstym błędem popełnianym przy projektowaniu logo, jest przekombinowanie idei. Uwaga Klienta na logotypie skupia się tylko przez kilka sekund i nie zwraca on uwagi na nieistotne detale.

Załóż konkurs na logo firmy z Częstochowy

Jak wygląda proces projektowania logo?

W ZłapGrafika.pl do procesu projektowania logo w Częstochowie podchodzimy ze szczególną dokładnością. Każdy przemyślany projekt logo wymaga odpowiedniej strategii. Warto rozeznać się wśród konkurencji i opracować osobowość danej marki. Równie ważnym etapem jest szkic, który powstaje na podstawie mapy skojarzeń. Tworząc szkice, można wskazać, który pomysł jest dobry, a który wymaga zmian i dlaczego.

Graficy przywiązują ogromną uwagę do dopracowania logo, pamiętając, że ten element identyfikujący markę powinien mieć ponadczasowy charakter, wyróżniać się harmonią i elegancją. Kolejny etap projektowania to przeniesienie szkicu na grafikę wektorową, którą można dowolnie powiększać i pomniejszać bez utraty jej jakości czy czytelności.

Jeśli szukasz pomocy przy projektowaniu logo Twojej firmy w Częstochowie, to nie mogłeś trafić lepiej! W ZłapGrafika.pl oferujemy dostęp do niepowtarzalnych propozycji logo, które wyróżni markę na tle konkurencji.

Idź do góry