Projektowanie logo

Projektowanie logo Gliwice

Położone na Górnym Śląsku Gliwice są ważnym ośrodkiem przemysłu i logistyki w kraju. To właśnie tu swoją siedzibę ma fabryka Opel Manufacturing Poland, ceramiki łazienkowej Roca czy japońska fabryka NGK Ceramics. Poza tym funkcjonuje tu Podstrefa Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która skupia wiele firm w jednym miejscu - zarówno lokalnych, jak i globalnych. Wiele firm ma więc swoją siedzibę właśnie w Gliwicach i zależy im na tym, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Jednym z elementów identyfikacji wizualnej firmy, z którym jako pierwszym ma styczność Klient, jest logo. W ZłapGrafika.pl proponujemy kompleksową pomoc w projektowaniu logotypu, dzięki któremu firma może przyciągnąć większą ilość potencjalnych Klientów.

Projektowanie logo Gliwice

Dlaczego warto zamówić projekt logo na ZłapGrafika.pl w Gliwicach?

W ZłapGrafika.pl kompleksowo podchodzimy do tak ważnego zadania, jakim jest projektowanie logo w Gliwicach. Bardzo dbamy o to, aby logotypy wyróżniały się wyjątkową symboliką. Nie korzystamy z gotowych, dostępnych w Internecie grafik. Bazujemy na sprawdzonej typografii – unikając popularnych fontów. Dzięki temu zamawiane u nas logo jest oryginalne i niepowtarzalne. Zapewniamy jednocześnie spójność logotypów z identyfikacją wizualną marki, która wyróżni firmę na tle konkurencji.

Doskonale wiemy, że podstawową rolą logo jest zwiększenie zysków Klienta. Nie jest to łatwe zadanie – szczególnie w tak dużym mieście, jakim są Gliwice. Projekt logo powinien być więc dokładnie przemyślany – a o to właśnie zadbamy w ZłapGrafika.pl! Logotyp pomoże więc rozwinąć firmę o wiele szybciej i efektywniej niż ma to miejsce w przypadku małych firm rezygnujących ze swojego logo. Przyciągnie potencjalnych Klientów i łatwo zapadnie im w pamięć na długo.

Co wyróżnia dobry projekt logo?

Każdy dobry projekt logo w Gliwicach powinien spełnić pięć podstawowych kryteriów:

  • prostota – logotyp marki musi łatwo zapadać w pamięć Klientów,
  • rozpoznawalność – logo to element pozytywnie wyróżniający w tłumie konkurencji,
  • ponadczasowość – inwestycja w dobry projekt logo to pewność, że znaku towarowego nie trzeba modyfikować co kilka lat,
  • dojrzałość – darmowe czcionki to element, z którego korzystają początkujące firmy. Dobre logo z pewnością bazuje na wyjątkowych fontach, które świadczą o przemyślanej identyfikacji marki.

O czym pamiętać przy projekcie logo firmy?

Przede wszystkim największym mitem na temat logo firmy, jest ten, że powinno odzwierciedlać to, czym dane przedsiębiorstwo się zajmuje. Warto spojrzeć chociażby na tak duże marki, jakimi jest Ikea (w logotypie nie znajdzie się symbolu mebli) czy wyszukiwarka Google. Jeśli więc przedsiębiorca chce przyciągnąć Klientów, ważne jest, aby zachował umiar w zbędnych dodatkach, ozdobnikach i postawił na minimalizm. Przemyślana kompozycja sprawi, że odbiorca będzie postrzegać logo i całą firmę, jako uporządkowaną oraz czytelną.

Duże znaczenie w postrzeganiu cech marki odgrywa kształt, kolor oraz wielkość logo. Geometria, jasność oraz saturacja wywierają silny wpływ na emocje odbiorcy. Bardzo częstym błędem popełnianym przy projektowaniu logo, jest przekombinowanie idei. Uwaga Klienta na logotypie skupia się tylko przez kilka sekund i nie zwraca on uwagi na nieistotne detale.

Załóż konkurs na logo firmy z Gliwic

Jak wygląda proces projektowania logo?

W ZłapGrafika.pl do każdego projektu logo w Gliwicach podchodzimy w sposób indywidualny, przygotowując strategię firmy. Wiemy doskonale, że na początek warto rozeznać się wśród konkurencji i opracować osobowość danej marki. Równie ważnym etapem jest szkic, który powstaje na podstawie mapy skojarzeń. Tworząc szkice, można wskazać, który pomysł jest dobry, a który wymaga zmian i dlaczego.

Graficy przywiązują ogromną uwagę do dopracowania logo, pamiętając, że ten element identyfikujący markę powinien mieć ponadczasowy charakter, wyróżniać się harmonią i elegancją. Kolejny etap projektowania to przeniesienie szkicu na grafikę wektorową, którą można dowolnie powiększać i pomniejszać bez utraty jej jakości czy czytelności.

Jeśli szukasz pomocy przy projektowaniu logo Twojej firmy w Gliwicach, to nie mogłeś trafić lepiej! W ZłapGrafika.pl oferujemy dostęp do niepowtarzalnych propozycji logo, które wyróżni markę na tle konkurencji

Idź do góry