Projektowanie logo

Projektowanie logo Katowice

Wielofunkcyjny ośrodek miejsko-usługowy o znaczeniu krajowym oraz regionalnym - właśnie tak określane są dziś Katowice. To miasto należące do grona największych w Polsce ośrodków tego typu. Działalność przemysłowa odgrywa tu bardzo istotne znaczenie - szczególnie w branży hutniczej, energetycznej czy związanej z przetwórstwem surowców mineralnych. To właśnie w Katowicach swoją siedzibę ma chociażby Tauron Polska Energia oraz Polska Grupa Górnicza. To także miejsce, do którego każdego roku przyjeżdżają turyści, aby obejrzeć Rynek, kościół Mariacki czy Dolinę Trzech Stawów. Katowice tworzą też unikalną przestrzeń, w której funkcjonuje wiele lokalnych oraz międzynarodowych firm, a ich właściciele szukają nieustannie sposobów, aby zwiększyć rozpoznawalność wśród Klientów. Jednym z elementów identyfikacji wizualnej firmy, z którym jako pierwszym ma styczność Klient, jest logo. W ZłapGrafika.pl proponujemy kompleksową pomoc w projektowaniu logotypu, dzięki któremu firma może przyciągnąć większą ilość potencjalnych Klientów.

Dlaczego warto zamówić projekt logo na ZłapGrafika.pl w Katowicach?

Projektowanie logo Katowice

Nasze projekty logo w Katowicach to przede wszystkim wyjątkowa symbolika bez kupionych w sieci grafik. Korzystamy ze sprawdzonej typografii – unikając popularnych fontów. Dzięki temu zamawiane u nas logo jest oryginalne i niepowtarzalne. Zapewniamy jednocześnie spójność logotypów z identyfikacją wizualną marki, która wyróżni firmę na tle konkurencji.

Doskonale wiemy, że podstawową rolą logo jest zwiększenie zysków Klienta. Nie jest to łatwe zadanie – szczególnie w tak dużym mieście, jakim są Katowice. Projekt logo powinien być więc dokładnie przemyślany – a o to właśnie zadbamy w ZłapGrafika.pl! Logotyp pomoże więc rozwinąć firmę o wiele szybciej i efektywniej niż ma to miejsce w przypadku małych firm rezygnujących ze swojego logo. Przyciągnie potencjalnych Klientów i łatwo zapadnie im w pamięć na długo.

Co wyróżnia dobry projekt logo?

W ZłapGrafika.pl indywidualnie traktujemy każdy projekt logo w Katowicach. Przy tworzeniu logotypów dbamy o to, aby składały się z pięciu podstawowych kryteriów:

  • prostoty – logotyp marki musi łatwo zapadać w pamięć Klientów,
  • rozpoznawalności – logo to element pozytywnie wyróżniający w tłumie konkurencji,
  • ponadczasowości – inwestycja w dobry projekt logo to pewność, że znaku towarowego nie trzeba modyfikować co kilka lat,
  • niepowtarzalności – logotyp powinien być wyjątkowy – bez zastosowania nudnych szablonów czy gotowych grafik,
  • dojrzałości – darmowe czcionki to element, z którego korzystają początkujące firmy. Dobre logo z pewnością bazuje na wyjątkowych fontach, które świadczą o przemyślanej identyfikacji marki.

O czym pamiętać przy projekcie logo firmy?

Przede wszystkim największym mitem na temat logo firmy, jest ten, że powinno odzwierciedlać to, czym dane przedsiębiorstwo się zajmuje. Warto spojrzeć chociażby na tak duże marki, jakimi jest Ikea (w logotypie nie znajdzie się symbolu mebli) czy wyszukiwarka Google. Jeśli więc przedsiębiorca chce przyciągnąć Klientów, ważne jest, aby zachował umiar w zbędnych dodatkach, ozdobnikach i postawił na minimalizm. Przemyślana kompozycja sprawi, że odbiorca będzie postrzegać logo i całą firmę, jako uporządkowaną oraz czytelną.

Duże znaczenie w postrzeganiu cech marki odgrywa kształt, kolor oraz wielkość logo. Geometria, jasność oraz saturacja wywierają silny wpływ na emocje odbiorcy. Bardzo częstym błędem popełnianym przy projektowaniu logo, jest przekombinowanie idei. Uwaga Klienta na logotypie skupia się tylko przez kilka sekund i nie zwraca on uwagi na nieistotne detale.

Załóż konkurs na logo firmy z Katowic

Jak wygląda proces projektowania logo?

Każdy przemyślany projekt logo wymaga odpowiedniej strategii. Warto rozeznać się wśród konkurencji i opracować osobowość danej marki. Równie ważnym etapem jest szkic, który powstaje na podstawie mapy skojarzeń. Tworząc szkice, można wskazać, który pomysł jest dobry, a który wymaga zmian i dlaczego.

Graficy przywiązują ogromną uwagę do dopracowania logo, pamiętając, że ten element identyfikujący markę powinien mieć ponadczasowy charakter, wyróżniać się harmonią i elegancją. Kolejny etap projektowania to przeniesienie szkicu na grafikę wektorową, którą można dowolnie powiększać i pomniejszać bez utraty jej jakości czy czytelności.

Jeśli szukasz pomocy przy projektowaniu logo Twojej firmy w Katowicach, to nie mogłeś trafić lepiej! W ZłapGrafika.pl oferujemy dostęp do niepowtarzalnych propozycji logo, które wyróżni markę na tle konkurencji

Idź do góry