Projektowanie logo

Projektowanie logo Łódź

Dawny, ważniejszy ośrodek przemysłowy Polski – Łódź, stanowi obecnie idealny przykład miasta, w którym architektura i funkcje przeszłości przeplatają się z teraźniejszością. Wszystko to za sprawą licznych rewitalizacji. Ulica Piotrkowska, Manufaktura, Lofty Scheiblera czy Księży Młyn – to tylko jedne z nielicznych atrakcji, które przyciągają turystów do Łodzi z całego kraju oraz ze świata. Warto jednak pamiętać, że miasto to jest nie tylko ośrodkiem dawnych zakładów przemysłowych, ale również miejscem, w którym znajduje się wiele siedzib mniejszych oraz większych firm. Każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Jednym z elementów identyfikacji wizualnej firmy, z którym jako pierwszym styczność ma Klient, jest logo. W ZłapGrafika.pl proponujemy kompleksową pomoc w projektowaniu logotypu, dzięki któremu firma może przyciągnąć większą ilość potencjalnych Klientów.

Projektowanie logo Łódź

Co wyróżnia projekt logo od ZłapGrafika.pl w Łodzi?

Nasze projekty logo w Łodzi to przede wszystkim wyjątkowa symbolika bez kupionych w sieci grafik. Korzystamy ze sprawdzonej typografii – bez popularnych fontów. Dzięki temu logo, które u nas się zamawia, jest oryginalne i niepowtarzalne. Zapewniamy jednocześnie spójność logotypów z identyfikacją wizualną marki, która wyróżni firmę na tle konkurencji. Doskonale wiemy, że podstawową rolą logo jest zwiększenie zysków Klienta. Nie jest to łatwe zadanie – szczególnie w tak dużym mieście, jakim jest Łodzi. Projekt logo powinien być więc dokładnie przemyślany – a o to właśnie zadbamy w ZłapGrafika.pl! Logotyp pomoże więc rozwinąć firmę o wiele szybciej i efektywniej. Przyciągnie potencjalnych Klientów i łatwo zapadnie im w pamięć.

Czym się charakteryzuje efektowne logo w Łodzi?

Każdy dobry projekt logo w Łodzi powinien spełnić pięć podstawowych kryteriów:

  • prostota – logotyp marki musi łatwo zapadać w pamięć Klientów,
  • rozpoznawalność – logo to element pozytywnie wyróżniający w tłumie konkurencji,
  • ponadczasowość – inwestycja w dobry projekt logo to pewność, że znaku towarowego nie trzeba modyfikować co kilka lat,
  • niepowtarzalność – logotyp powinien być wyjątkowy – bez stosowania oklepanych szablonów czy gotowych grafik,
  • dojrzałość – darmowe czcionki to element, z którego korzystają początkujące firmy. Dobre logo z pewnością bazuje na wyjątkowych fontach, które świadczą o przemyślanej identyfikacji marki.

Jakich błędów unikać przy projektowaniu logo?

Przede wszystkim największym mitem na temat logo firmy, jest ten, że powinno odzwierciedlać to, czym dane przedsiębiorstwo się zajmuje. Warto spojrzeć chociażby na tak duże marki, jakimi jest Ikea (w logotypie nie znajdzie się symbolu mebli) czy wyszukiwarka Google. Jeśli więc przedsiębiorca chce przyciągnąć Klientów, ważne jest, aby zachował umiar w zbędnych dodatkach, ozdobnikach i postawił na minimalizm. Przemyślana kompozycja sprawi, że odbiorca będzie postrzegać logo i całą firmę, jako uporządkowaną oraz czytelną.

Duże znaczenie w postrzeganiu cech marki odgrywa kształt, kolor oraz wielkość logo. Geometria, jasność oraz saturacja wywierają silny wpływ na emocje odbiorcy. Bardzo częstym błędem popełnianym przy projektowaniu logo, jest przekombinowanie idei. Uwaga Klienta na logotypie skupia się tylko przez kilka sekund i nie zwraca on uwagi na nieistotne detale.

Załóż konkurs na logo firmy z Łodzi

Na czym polega projektowanie logo w Łodzi?

Każdy przemyślany projekt logo wymaga odpowiedniej strategii. Warto rozeznać się wśród konkurencji i opracować osobowość danej marki. Równie ważnym etapem jest szkic, który powstaje na podstawie mapy skojarzeń. Tworząc szkice, można wskazać, który pomysł jest zły, a który dobry i dlaczego.

Graficy przywiązują ogromną uwagę do szlifowania logo, pamiętając, że ten element identyfikujący markę powinien mieć ponadczasowy charakter, wyróżniać się harmonią i elegancją. Kolejny etap projektowania to przeniesienie szkicu na grafikę wektorową, którą można dowolnie powiększać i pomniejszać bez utraty jej jakości czy czytelności.

Jeśli szukasz pomocy przy projektowaniu logo Twojej firmy, to nie mogłeś trafić lepiej! W ZłapGrafika.pl oferujemy dostęp do niepowtarzalnych propozycji logo w Łodzi, które wyróżni markę na tle konkurencji i na długo zapadnie w pamięci Klientów

Idź do góry