Projektowanie logo

Wybrany konkurs:
Budżet 400 PLN
Zgłoszono 5 prac, 3052 wyświetleń

Dwie świąteczne grafiki

Konkurs zakończony
Zwycięzca konkursu Zwycięzca konkursu

Organizator wybrał projekt graficzny w konkursie
"Dwie świąteczne grafiki".
Za kwotę 400 PLN w ciągu 7 dni otrzymał 5 prac.
Załóż własny konkurs

Opis konkursu

Ogłaszam konkurs na zaprojektowanie dwóch grafik dla firmy Motoraporter zajmującej się sprawdzaniem samochodów używanych przed zakupem na terenie całego kraju.

Grafika nr 1: ma być treścią mailingu, zachęcaczem do odwiedzenia landing page z usługami w promocyjnych cenach. W załączeniu (pierwsza grafika) znajdują się informacje jakie powinny znaleźć się w treści mailingu.

Wymogi co do grafiki nr 1:
-waga 40kb
-szerokość maksymalna 600px

Grafika nr 2: to landing page bez rygorystycznych wymogów. Dane jakie powinny się na nim znaleźć widoczne w załączonej grafice (druga grafika). Wygląd czterech buttonów z ofertą musi zostać zachowany (można je zobaczyć na stronie http://motoraporter.com/) natomiast button "wyślij zaproszenie" należy zaprojektować samemu.

Wzór powinien kojarzyć się ze świętami, jako że jest to promocja świąteczna. Projekty powinny być jednak spójne z naszym motoryzacyjnym klimatem.

Zdjęcia stockowe z załączonych grafik są poglądowe. Pani w roli śnieżynki dobrze by wyglądała, ale jeśli ktoś ma wizje na np. samochód opakowany jako prezent i będzie to dobrze wyglądało to zielone światło. Prośba o zaproponowanie grafik.

Zwycięzca powinien dostarczyć projekt w postaci plików:
Photoshop
JPG

Pozdrawiam i zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

Wszelkie pytanie proszę kierować w komentarzach do konkursu.

Załączone grafiki:

grafika nr 1 - tresc mailingu

wymogi:
-waga 40kb
-szerokość 600px grafika nr 2 - landing page Logo firmy

Komentarze do konkursu

Komentarze (13):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

Administrator
Proszę wybaczyć, błąd programu. Zleceniodawca ma 3 dni na wybór zwycięzcy o ile zdecyduje się go wybrać.
Pookz
o to samo chcialem zapytac
artbart
Czym jest nieznany projekt?
Motoraporter
Faktycznie, będzie łatwiej gdy wrzucę specyfikację:

1. Waga do 40 kB.

2. Standardowy czas realizacji: 14 dni.

3. Warunkiem koniecznym wysłania listu jest podanie nadawcy listu, tytułu i podtytułu oraz emaila zwrotnego umożliwiającego odpowiedź na wiadomość a także podpisu (stopki). Nadawca oraz podpis muszą w jednoznaczny i prawdziwy sposób identyfikować nadawcę listu. Nie ma możliwości wysłania listu z pominięciem jednego z wymienionych elementów. W przypadku rezygnacji z przesłania podtytułu przez klienta, Onet automatycznie dodaje w tym miejscu formułę: „Wiadomość przesłana przez Grupę Onet.pl SA".

4. Tytuł mailingu oraz nazwa nadawcy nie może wprowadzać odbiorcy w błąd; w szczególności nie może imitować zwykłej korespondencji z użytkownikiem (np. RE, FW itp.) lub sugerować, że przesyłka jest korespondencję prywatną.

5. Tytuł mailingu nie powinien być w całości pisany kapitalikami (stanowi to naruszenie zasad tzw. netykiety).

6. Pola nadawcy i tematu w mailingu mogą mieć maksymalnie po 100 znaków. Jeżeli występują polskie znaki to dopuszczalna ilość znaków się zmniejsza:
- przy jednym polskim znaku - maksymalnie 80,
- przy wszystkich polskich znakach - maksymalnie 25.

7. W przypadku mailingu w postaci txt nie ma możliwości zliczania kliknięć w linki zawarte w treści wiadomości. Aby taka opcja była dostępna należy dostarczyć mailing tekstowy w pliku html.

8. Wszystkie składniki mailingu (pliki graficzne, teksty, pliki html) powinny być przekazane do Onet jako gotowe materiały reklamowe, ponieważ są one pobierane z serwerów OnetPoczty.

9. Przekierowanie do serwisu reklamodawcy bądź wyświetlanie dodatkowych treści reklamowych nie znajdujących się bezpośrednio w liście reklamowym, lecz pobieranych z serwera innego niż serwer OnetPoczty, nie może być automatyczne. Może się ono odbyć wyłącznie po kliknięciu przez użytkownika OnetPoczty w odpowiedni odnośnik zawarty w liście reklamowym.

10. Szerokość mailingu nie powinna być większa niż 600 px (szerokość okna z listem na stronie WWW OnetPoczty) - dotyczy to głównie mailingów przygotowanych z użyciem nieskalowalnej tabeli.

11. W kodzie mailingu nie mogą być zamieszczane JavaScript’y, ramki, elementy dynamicznego html oraz obiekty Active X (np. animacje flash).

12. Kod html nie może zawierać znacznika <TEXTAREA>, nie może mieć także w znaczniku <INPUT> atrybutu type=”image”. Kod nie może również zawierać znacznika <TITLE> oraz <META> innego niż deklaracja kodowania czcionki a także nie może zawierać deklaracji <!DOCTYPE ...>.

13. Kod html musi być wolny od błędów. Mailingi przygotowywane w formacie html powinny być zgodne ze standardem W3C dla html 4.01 (http://www.w3.org/TR/html401/). Nie będą przyjmowane do emisji mailingi kodowane w standardzie XML, XHTML ani w formacie MS Word.

14. Deklaracje „position: absolute” i „position: relative” zamieszczone w kreacji są niedozwolone. Dopuszczamy jedynie pozycjonowanie tła, czyli „background-position”.

15. Obrazki nie mogą być umieszczone w sekcji style, gdyż uniemożliwia to zapisanie kreacji przez system mailingowy. Dopuszczane są jedynie dwa sposoby ustawienia obrazków:
- jako tła w tagu body (atrybut background)
- umieszczenie w tagach img.
Dodatkowo obrazki umieszczone w stylach nie będą wyświetlane w MS Outlook w wersji 2007 i nowszych ze względu na specyfikę tego programu.

16. Obrazki w kodzie html:
- powinny znajdować się w tym samym folderze co kod html
- ich nazwa powinna być identyczna jak dołączonych plików graficznych

17. W nazwie folderów oraz podsyłanych plików (html, obrazki) nie wolno stosować polskich znaków oraz spacji

18. Polskie czcionki należy kodować w standardzie Windows-1250 lub ISO-Latin-2 (ISO 8859-2); html musi zawierać deklarację zgodną z faktycznym kodowaniem dokumentu.

19. Niektóre programy pocztowe nie wyświetlają prawidłowo elementów graficznych mailingów, dopóki użytkownik nie skorzysta z opcji „pobierz obrazki”.

20. Do testowania mailingu wykorzystywany jest system pocztowy Onet. Testy wykonujemy wyłącznie na skrzynki OnetPoczty. Akceptacja mailingu następuje poprzez sprawdzenie testu na skrzynce OnetPoczty lub link weryfikacyjny przesyłany do klienta.

21. Aby zoptymalizować wyświetlanie mailingów na klientach pocztowych oraz urządzeniach mobilnych, każdy element graficzny istotny dla treści reklamy powinien być opatrzony poprawnym opisem ALT w przykładowej postaci: <img src=”opis.gif” alt=”opis2”>. ALT pokazuje krótki opis zdjęcia, po najechaniu na nie kursorem myszki. Opis ALT pokazuje się również w przypadku, gdy w kliencie poczty zostanie wyłączone pokazywanie grafik i zdjęć lub gdy klient poczty nie obsługuje poprawnie formatu grafiki.

22. Jeżeli klient życzy sobie umieszczenia kodów monitorujących, kody te powinny być wpięte w kreację i przesłane jako jeden plik html.
Michał
Te portale zwykle przesyłają pełna specyfikacje – mógłby Pan mi ją wysłać na braindead138@gmail.com ?
Buka
A może wymóg jest taki, że pojedyncza grafika nie może przekraczać 45kb, ale może być ich kilka? Wtedy nie ma problemu, programista wystarczy, że potnie projekt i po sprawie.

Innym wyjściem jest pocięcie mailingu na to, co jest grafiką, natomiast tekst maila pisać klasycznie - zawsze się kilkanaście/dziesiąt kilobajtów przyoszczędzi.
Motoraporter
Można pokusić się o zmianę rozmiaru grafiki, może niejasno było napisane w opisie konkursu, ale 600px to szerokość maksymalna.
Motoraporter
Taki dostaliśmy wymóg z onetu niestety, nie do przeskoczenia :/
Buka
Cytat Motoraporter :
Niestety musi to być waga w okolicach 40kb-45max.


A może Pan napisać, czemu akurat taka mikrowaga? Przecież mailingi spokojnie wytrzymują 3 razy większa grafiki, a faktycznie nie da się zapisać projektu w akceptowalnej jakości przy 45kb.
Motoraporter
Niestety musi to być waga w okolicach 40kb-45max.
Mistrzmag
to niemożliwe grafika zajmująca 40kb będzie wyglądała jak niewyraźna plama pikseli.
Motoraporter
40 kb to maksymalny rozmiar całej grafiki e wszystkimi elementami.
Pookz
rozumiem, ze pierwsza grafika z rozmiarem 40kb to już pocięte na grafiki itd. ?
Idź do góry