Projektowanie logo

Wybrany konkurs:
Budżet 350 PLN
Zgłoszono 28 prac, 3451 wyświetleń
logo

Logo dla przyszłej amatorskiej triathlonowej grupy sportowej ajronmen.pl

Konkurs zakończony
Zwycięzca konkursu Zwycięzca konkursu

Organizator wybrał projekt graficzny w konkursie
"Logo dla przyszłej amatorskiej triathlonowej grupy sportowej ajronmen.pl ".
Za kwotę 350 PLN w ciągu 12 dni otrzymał 28 prac.
Załóż własny konkurs

Zgłoszone projekty

linek

Praca nr 612796
0 2.0 461
Strona 1 z 3

Opis konkursu

Ogłaszam konkurs na logo przyszłej amatorskiej triathlonowej grupy sportowej - obecnie: ajronmen.pl

Główne przeznaczenie to identyfikacja społeczności zgromadzonej wokół bloga i funpage’a: ajronmen.pl w trakcie zawodów sportowych oraz w innych mediach społecznościowych (twitter, youtube itp.) oraz identyfikacja powstającej drużyny sportowej.

Odbiorcy treści to sportowcy amatorzy, głównie biegacze i początkujący triatloniści ale również kibice i niezdecydowani, planujący w niedalekiej przyszłości podjąć aktywność fizyczną.

Logo musi kojarzyć się z ruchem, aktywnością sportową, musi być dynamiczne i charakterystyczne dla triatlonu (wiązać w sobie symbolikę pływania, kolarstwa i biegu). Należy wziąć pod uwagę iż sporty wytrzymałościowe to ekstremalne wyzwanie, na długich dystansach walczą tylko najtwardsi – nie będą się utożsamiać z lekkim designem, to musi być coś dla prawdziwych ludzi z żelaza – może nie epickie ale prawie – kojarzyć się z zwycięstwem od pierwszego rzutu oka. Triatlon to pasja, wymaga niesamowitego samozaparcia, dyscypliny i motywacji – to słowa klucze które powinny pomóc znaleźć właściwy motyw przewodni.

Temat jest bardzo trudny, logotypów w stylu: rowerek, pływak i kolarz obok siebie jest niestety bardzo dużo i nie jest to szczyt naszych marzeń. Wymyślić coś oryginalnego nie będzie łatwo, liczymy na inwencję i pomysłowość grafików.

Logo nie może pozostawiać żadnych wątpliwości co do tego, o jaką dyscyplinę sportu chodzi. Dobrze by było aby nazwa społeczności stanowiła jego część: ajronmen.pl – ale naprawdę dobry pomysł ma szansę obronić się bez tego.

Logo będzie eksponowane na nowo powstającej stronie internetowej, koszulkach (bannerach o dużym formacie na zawodach).

Sugerowana kolorystyka logotypu – powinno dobrze komponować się z tym motywem: https://colorlib.com/wp/themes/sparkling/
Czarny, szary (363636,6B6B6B) , czerwony (#D54452), biały …

Logo powinno być w dwóch odmianach:
- kolor
- monochromatyczne

Oczekiwany format pliku:
- png z przeźroczystym tłem
- grafika wektorowa

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich Grafików do konkursu!

PS: Proszę nie sugerować się obecnym wyglądem strony jej kolorystyką i logotypem. Ewentualne prace proszę opierać na schemacie podanym wyżej.

Komentarze do konkursu

Komentarze (3):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

viscomnet
Witam Wszystkich!
Dziękuje bardzo za dotychczas przesłane prace, komentarze i zaangażowanie.
Postanowiłem przedłużyć konkurs o 5 dni. W ramach zwiększenia budżetu opłaciłem prowizję oraz dokładam coś extra. Mam nadzieję, że to trochę ożywi sytuację i wzrośnie liczba projektów do wyboru.
Co do formuły konkursu i przekazywania informacji - jestem większość czasu osiągalny drogą mailową, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Pozdrawiam i zapraszam do projektowania!
PS: Poniżej uwagi dodatkowe:
Kolejność dyscyplin w triathlonie: pływanie, rower, bieganie.
Tylko jedna osoba zdecydowała się „uciec” od koncepcji postaci i ten logotyp zdecydowanie wypada na chwilę obecną najlepiej – mam tu na myśli pracę Pana Sebastiana. Jednak zastosowany krój pisma wydaje się zbyt „luźny” w zestawieniu z górami oraz heraldyczną konstrukcją całości.
Praca z wykorzystaniem motywu lwa to również oryginalny pomysł, nie wpadłem na coś takiego wcześniej – jednak postacie sportowców są zbyt małe i giną w tle. Ogólnie logo wydaje się zbyt skomplikowane graficznie i może być mało widoczne ze względu na zastosowane detale.
Panie Srebrnylisie, bardzo dziękuje za merytoryczny wkład w ten skromny konkurs, mam nadzieję, że mimo wszystko można liczyć teraz na jakiś graficzny z Pana strony, oczekuje z niecierpliwością.
Jeszcze raz pozdrawiam Wszystkich!
Ajronmen.
petracreator
Przegapiłem
Szkoda, chyba miałem ciekawy pomysł.
Ale miejmy nadzieję, że organizator dorzuci ździebko do budżetu
i przedłuży konkurs.
srebrnylis
Bez urazy, ale bardzo ciężko będzie zrealizowac zamierzony projekt w tej kwocie i w tym trybie. Tzn prpojekt zgodny z bieefem i aby było to dobre logo.
Logotyp jest trudny i wymaga procesu projektowania, gdzie komunikacja będzie szersza niż brief ===> projekt.

Brief również nie pasuje mi do nazwy, uważam, że można wycisnąć o wiele więcej z tego logo niż obecne próby realizacji (nota-bene wynikające z briefa). Patrzę na nazwę i logotypy i to mi po prostu nie gra.
Strona 1 z 3
Idź do góry