Projektowanie logo

Wybrany konkurs:
Budżet 300 PLN
Zgłoszono 44 prac, 3279 wyświetleń

Logotyp dla firmy modowo-eventowej

Konkurs zakończony
Zwycięzca konkursu Zwycięzca konkursu

Organizator wybrał projekt graficzny w konkursie
"Logotyp dla firmy modowo-eventowej ".
Za kwotę 300 PLN w ciągu 7 dni otrzymał 44 prac.
Załóż własny konkurs

Zgłoszone projekty

4M

Praca nr 394861
0 0.0 321

agrafka

Praca nr 928918
2 3.8 449

Balbina

Praca nr 467015
0 0.0 309

fallmau

Praca nr 111974
0 0.0 321

fallmau

Praca nr 254182
0 0.0 385
Strona 1 z 4

Opis konkursu

Witamy serdecznie i zapraszamy do udziału w konkursie na projekt logotypu dla "Zebry w kratkę".

Naszym głównym celem jest stworzenie alternatywy zakupowej dla powszechnie dostępnych w sklepach sieciowych dziecięcych marek odzieżowych poprzez zaoferowanie Rodzicom marek premium, niedostępnych w większości galerii handlowych. W dalszej przyszłości planujemy również poszerzyć zakres działalności o organizację dedykowanych eventów premium dla dzieci.

Logotyp będzie wykorzystywany na stronie internetowej, wizytówkach, papierach firmowych oraz na materiałach reklamowych w wersjach drukowanych i elektronicznych.

"Zebra w kratkę" jest metaforą czegoś unikatowego, niepospolitego i oryginalnego, a jednocześnie zawiera w sobie jednoznacznie pozytywny wydźwięk. Logotyp powinien odzwierciedlić i połączyć te wartości. Ważne: pomimo tego, że asortyment dotyczy dzieci, to jednak decyzje zakupowe podejmują Rodzice, a więc przekaz zawarty w logotypie powinien oddziaływać przede wszystkim na świadomość osób dorosłych.

Logotyp (znak słowno-graficzny) powinien być nowoczesny, elegancki, i oryginalny. Powinien również zawierać komponent "ekskluzywności", jednak w rozsądnej dawce, nie powinien on przytłoczyć całości. Bardzo prosimy unikać infantylnych elementów graficznych, to nie ma być logo dla Klubu Malucha:) Kompozycja ma przyciągać wzrok, zapadać w pamięć i kodować w grupie docelowej pożądane wartości.

Preferowana kolorystyka loga to: biel i czerń (klasyka elegancji) + kolor, który ożywi kompozycję oraz przełamie powagę czerni i bieli. Pozostawiamy Państwu przestrzeń do decyzji w tej kwestii i własnej unikatowej propozycji.

Elementy, które można wykorzystać lub inspirować się: może to być postać zebry, choć niekoniecznie w jej dosłownej wersji; może to być jakaś jej "wariacja", może to być również dobrze jedynie motyw zebry (wzór) w spójny i efektowny sposób połączony z motywem kratki. Niczego nie narzucamy, chcemy pozwolić popracować Państwa wyobraźni. Wierzymy, że "zebra w kratkę" jest określeniem na tyle szerokim i pojemnym, że Państwa potencjał twórczy będzie wiedział co z tym zrobić. Choć jest to nazwa dość sugestywna i niejako automatycznie narzucająca skojarzenia i obrazy, zachęcamy do podążania ścieżką nieszablonowanego myślenia:)

Prosimy, aby zwycięski projekt zawierał następujące pliki:
- EPS (CMYK + achromatyczny)
- JPG (RGB + achromatyczny)
- PNG
- PDF
- AI
- Informacja o uzytych kolorach i fontach
- Pliki źródłowe
- Plik wektorowy umożliwiający samodzielną edycję

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do nadsyłania swoich twórczych propozycji.
P.S. Autor zwycięskiego projektu zostanie poproszony o złożenie oświadczenia o nienaruszaniu praw autorskich osób trzecich.

Komentarze do konkursu

Komentarze (6):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

Pomarancza29
Dziękujemy Państwu bardzo za udział w konkursie i wszystkie nadesłane projekty. Droga do wyłonienia zwycięzcy była trudna i wyboista, ponieważ pojawiły się naprawdę bardzo dobre propozycje. Ostatecznie zadecydował sondaż przeprowadzony wśród potencjalnych Klientów. Zwycięzcy gratulujemy wygranej, a pozostałym uczestnikom talentu, życząc wielu udanych projektów. Jeszcze raz bardzo DZIĘKUJEMY.
Pomarancza29
Evra, trafiłeś (aś) przypadkiem w nieodpowiednie miejsce. To nie jest konkurs na cenzora.
evra
To wszystko, co tak wam się podoba, się kompletnie na logo nie nadaje. Chcecie logo, czy ładny obrazeczek, z którym się nic nie da zrobić? Może się trochę zastanówcie...
Pomarancza29
Drodzy Graficy, wśród zgłoszonych przez Was projektów jest kilka naprawdę ciekawych i przemyślanych projektów, jednak zaden z nich nie komunikuje w dostatecznym stopniu tego na czym nam najbardziej zależy. Zdajemy sobie sprawę, że zadanie nie jest łatwe, w związku z tym, chcielibyśmy poprosić Was o zwizualizowanie naszej koncepcji:

1. Logotyp w konwencji rysynku żurnalowego (vide: pierwsza grafika na stronie:
http://lookthefashion.bloog.pl/id,337345141,title,Modowe-Trio,index.html - co jednoznacznie nawiąże do branży w której działa firma,;

2. Dwie zebry - jedna większa, o umaszczeniu oryginalnym - w domyśle mama (decyzje zakupowe w zakresie ubrań dla dzieci zazwyczaj podejmują kobiety), druga mniejsza o umaszczeniu w "kratkę", która nie musi być regularną, geometryczną kratką, może być to kilka przecinających się nieregularnych linii) - czyli dziecko - co okresli docelowego odbiorce naszej oferty;

3. Grafika powinna oddwac bliskie relacje pomiedzy postaciami, np.:
http://allegro.pl/dwie-zebry-zebra-plakat-61x91-5-cm-i5831743045.html
https://www.pinterest.com/afryar121292/my-obsession-with-zebra-anything-everything/ (grafika Mom and Baby zebra)
http://www.zooborns.com/zooborns/2009/11/baby-zebra-calf-at-zoo-basel.html (pierwsza grafika)
https://www.google.pl/imgres?imgurl=http://thumb101.shutterstock.com/display_pic_with_logo/893566/145687817/stock-photo-a-baby-zebra-equus-quagga-and-his-mother-in-ngorongoro-conservation-area-tanzania-145687817.jpg&imgrefurl=http://www.shutterstock.com/s/baby%2Bzebra/search.html&h=470&w=300&tbnid=Sapnwwch6hPCWM:&docid=CaUqvBWmvLiLBM&hl=pl&ei=4lFrVtvAI8LDOpq1huAB&tbm=isch&ved=0ahUKEwjbud6R8dTJAhXCoQ4KHZqaARwQMwhQKCowKg
http://infocusdaily.com/2014/09/26/2014-stripe/ (pierwsza grafika)
http://krolisiowo.bloog.pl/kat,686279,index.html (czwarta grafika)

Font uzyty w projekcie powinien byc prosty, minimalistyczny. Główny element logotypu stanowi czesc graficzna.

P.S. Evra, nie wiem czy wiesz, ale calkiem niedawno konkurs na logotyp oglosila Panstwowa Agencja Kosmiczna. Honorarium wynosilo 10.000. Odrzucono ponad 400 projektow, zwyciezca nie zostal wyloniony. Pozdrawiam:)

evra
I to wszystko za 300zł... Powodzenia... :)
Pomarancza29
Ciekawe to doświadczenie obserwować jakimi ścieżkami podążają Państwa pomysły:)

Proszę wyobrazić sobie sytuację, w której chcecie Państwo kupić swojemu (albo też niekoniecznie swojemu:) dziecku coś wyjątkowego, np. płaszczyk w najbardziej znaną na świecie kratkę albo blezer czy sukienkę ze znaczkiem przedstawiającym zawodnika gry w polo. Jak powinien wyglądać logotyp firmy, która takie rzeczy może zaoferować? Taki który zawiera w sobie nie tylko czytelną informację, ale jednocześnie obietnicę? Powinien być tylko nieco snobistyczny, komunikujący ekskluzywność (w znaczeniu unikatowości), nowoczesny i możliwie minimalistyczny. Takiego właśnie potrzebujemy.
Strona 1 z 4
Idź do góry