Projektowanie logo

Wybrany konkurs:
Budżet 1000 PLN
Zgłoszono 6 prac, 862 wyświetleń

Nowy logotyp dla marki z branży paliwowej - twojepaliwa.pl / twojestacje.pl / twojezbiorniki.pl

Do
końca

Opis konkursu

Witam,

ogłaszam konkurs na logo dla marki z branży paliwowej oraz dla marek uzupełniających.

Marka główna:

twojepaliwa.pl
(najlepiej z dopiskiem "Polski Operator Paliw Płynnych")

Marki uzupełniające:

twojestacje.pl (dla sieci stacji paliw)
twojezbiorniki.pl (dla dystrybutora i producenta zbiorników na olej napędowy, olej opałowy, RSM, Ad blue i innych)

W konkursie chodzi o wyłonienie znaku dla głównej marki paliwowej z zachowaniem spójnego charakteru dla pozostałych (marki podlegają w tej chwili pod tę samą firmę i powinny być ze sobą kojarzone ), w związku z tym, proponujemy aby niejako uzupełniająco zgłaszać propozycję na pozostałe znaki, traktując jako główny znak markę twojepaliwa.pl.

W załącznikach do konkursu wstawiamy dotychczasowe znaki jakimi posługiwały się poszczególne firmy. Bardziej celem luźnej inspiracji niż wzorowania się na nich.

Opis działalności oraz gdzie wykorzystywane będą poszczególne znaki:

"twojepaliwa.pl" - z dopiskiem "Polski Operator Paliw Płynnych" - sprzedaż hurtowa i detaliczna paliw płynnych na stacjach paliw oraz poprzez cysterny do przewozu paliw. Marka gówna obecna na wiatach, pylonach i wnętrzach stacji partnerskich oraz w materiałach promocyjnych, głównie internetowych a w dalszej przyszłości jako znak na potrzeby aplikacji mobilnej.
Znak powinien symbolizować bezpieczeństwo, odpowiedzialność i jakość produktów.
Kolorystyka taka jak w załącznikach do konkursu. Można ją uzupełnić o kolor żółty, ale nie koniecznie (bardziej jako tło), ze względu na to że obecne stacje partnerskie mają w swojej kolorystyce taki kolor na budynkach i pylonach.

"twojestacje.pl" - "Twoja Sieć Stacji Paliw" - sprzedaż detaliczna paliw oraz standardowe sklepy całodobowe na stacjach. W wielu przypadkach sklepy uzupełnione o ekspresy do kawy i maszyny do hotdogów. Marka uzupełniająca obecna na pylonach i wnętrzach stacji partnerskich oraz w materiałach promocyjnych. Kolorystyka taka jak znaku głównego.

"twojezbiorniki.pl" - "Wszystkie zbiorniki w jednym miejscu"- sprzedaż zbiorników na olej napędowy, olej opałowy, RSM, Ad blue i innych. Marka uzupełniająca obecna na pylonach i oraz w materiałach promocyjnych głównie internetowych. Kolorystyka taka jak w załącznikach do konkursu lub nawiązująca do kolorystyki znaku głównego.

Od zwycięzcy konkursu wymagane będą formaty: CDR/EPS (kolor i achromatyczny), JPG (kolor i achromatyczny, 300 dpi), PDF i PNG (w tym wersje na przezroczystym tle). Wskazane było by również podanie czcionki wykorzystanej do projektów, jeśli taka będzie. Dodatkowo zwycięzce będziemy prosić o przekazanie praw autorskich niezależnie od regulaminu strony na podstawie umowy pisemnej.

Pozdrawiam i zapraszam do udziału w konkursie.

Załączone grafiki:

Dotychczasowy znak marki głównej. Dotychczasowy wzór materiałów promocyjnych marki głównej. Dotychczasowy znak pierwszej marki uzupełniającej. Dotychczasowy wzór materiałów promocyjnych pierwszej marki uzupełniającej. Dotychczasowy znak drugiej marki uzupełniającej.

Komentarze do konkursu

Komentarze (2):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

apir

Cytat agentchaosu :
Chciałbym rozwiać wątpliwości czy projektujemy jedno logo czy trzy loga, które podlegają jakbym pod jeden szyld projektowy?


Dziękuję za pytanie. Logo najważniejsze to twojepaliwa.pl i na nim nam najbardziej zależy. Natomiast z uwagi na fakt że pozostałe marki (twojezbiorniki.pl i twojestacje.pl) są działalnością uzupełniającą jednej i tej samej firmy, uznaliśmy za zasadne żeby były one podobne do marki głównej.
W takim razie może ujmę to w ten sposób: proszę projektować pojedynczo główny logotyp. A jeżeli do tego uda się stworzyć pozostałe będzie to dodatkowym atutem pracy, który może wpływ na naszą decyzję, ale nie musi - nie jest warunkiem koniecznym. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
agentchaosu
Chciałbym rozwiać wątpliwości czy projektujemy jedno logo czy trzy loga, które podlegają jakbym pod jeden szyld projektowy?

Musisz być zalogowany, aby móc dodać zgłoszenie! Zaloguj.

Idź do góry