Projektowanie logo

Wybrany konkurs:
Budżet 350 PLN
Zgłoszono 49 prac
logo

Logotyp dla sklepu internetowego dla fantastów

Konkurs zakończony

Komentarze (9):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

ikedo
koledze chyba chodzio o cos takiego te proporcje ze skrzydlem czy cos

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/t31.0-8/s2048x2048/11536510_837212889666889_8747684067807859645_o.jpg
tomek840126
Jeśli przyjmiemy za podstawowy moduł napis "Igralion.pl" (a konkretnie prostokąt, którego szerokość i wysokość odpowiada napisowi), całość mieści się w wymiarach 1,5 x 3,5 modułu - nie mierzyłem linijką, ale w przypadku innych projektów wychodzi to podobnie. Ponadto tutaj sygnet jest jednolitą plamą bez konturów, co dodatkowo sprawia, że pomniejszanie będzie mniej "bolesne". Tak więc opinie o rzekomych problemach z wymiarami i powielaniem w niewielkich rozmiarach uważam za przesadzone:)

Co do przykładów, jakie podaje @srebrnylis - to są oczywiście fajne rzeczy, ja też cenię minimalizm, prostotę i geometrię, nieraz projektowałem coś w takim stylu - ale nie jest to jedyna droga i w niektórych przypadkach inne rozwiązania mogą bardziej pasować.
MAREK52
Projekt z samego początku mi się podobał, ale Srebrny Lis niestety ma racje, pole ocgronne dla logo byłoby ogromne, nawet dla samego sygnetu. Może gdyby nie tamto skrzydło... to i proporcje byłyby lepsze. Trzeba dobrze to przemyśleć... w banerze strony, na wizytówkach. Na szczęście nie do mnie należy decyzja, bo poczwara nie brzydka.
srebrnylis
z tych 2prac Tomka z tym motywem, ta druga sprawia, że drukując lub umieszczając gdziekolwiek (np na stronie www) logo nie zabiera ono tak dużo przestrzeni. Mocno wysunięte skrzydło w tym projekcie + pole ochronne sprawi, że logo będzie musiało być albo relatywnie małe, albo zajemie dużo przestrzeni (bo przecież nie utniemy mu prawego skrzydła które tak mocno powiększa obszar logo). Dlatego tamta propozycja z tych dwóch jest lepsza. Wszystko wpasowuje się mniej więcej w kwadrat - też jest to trudno "ustawne" bo logo musiałoby być małe aby nie zająć np dużo miejsca w pionie na stronie www. Na takie rzeczy też trzeba patrzeć - logo musi mieć zwarty "footprint"

Co do logotypów, to ja wyznaję ogólne prawidła, wyjaśnione w komentarzu do konkursu :) Sprawdzają się od lat, są uniwersalne i zawsze aktualne.
igralion
Jeden z najlepszych projektów, efekt postarzenia bardzo trafiony. Wybór będzie trudny:) Pozdrawiamy
tomek840126
Z tą strategią to można dyskutować:) Niektóre logotypy (np. gier komputerowych czy zespołów muzycznych) mają swoją wersję bazową, powiedzmy monochromatyczną, a w bardziej "wypasionej" ekspozycji dodaje się jakąś fakturę, cień, czy coś w tym stylu. Dodanie elementów, które sprawią, że efekt graficzny w pewnym powiększeniu będzie ciekawszy według mnie nie jest błędem w sztuce - o ile oczywiście nie są to rzeczy istotne, które w pomniejszeniu zanikną i sprawią, że całość będzie nieczytelna.

A jeśli zleceniodawca podziela Twój pogląd na te sprawy - uproszczenie kształtu i likwidacja "ozdobników" nie jest żadnym problemem:)
srebrnylis
Fakt - one po prostu zanikną, ale to nie jest mimo wszystko strategia jaka obowiązuje dla logotypów. Bardziej podoba mi się Twoja druga praca w konkursie - ta w której jest głowa smoka - jeszcze tylko uprościłbym ją - bo znów - za dużo detalu :)

Dodam tylko, że właśnie UPRASZCZANIE jest w całym procesie projektowania najtrudniejsze. Sprawić że coś wygląda dobrze przy zachownaniu oszczędnych form jest niezwykle trudne. Dlatego dobre logotypy są naprawdę drogie.
tomek840126
Obrazek jest zaprojektowany tak, żeby "bronił się" też w dużym pomniejszeniu - tzn. szczegóły, które nie będą dobrze widoczne nie są na tyle istotne, żeby znacząco wpływać na jego odbiór.
srebrnylis
cyt z brief: "Powinno być także wyraźne w pomniejszeniu." Efekty "postarzenia" czyli poszarpane krawędzie sprawiają trudności w druku na małej powierzchni.
Idź do góry