Projektowanie logo

Wybrany konkurs:
Budżet 350 PLN
Zgłoszono 49 prac, 7585 wyświetleń

Logotyp dla sklepu internetowego dla fantastów

Konkurs zakończony
Zwycięzca konkursu Zwycięzca konkursu

Organizator wybrał projekt graficzny w konkursie
"Logotyp dla sklepu internetowego dla fantastów".
Za kwotę 350 PLN w ciągu 14 dni otrzymał 49 prac.
Załóż własny konkurs

Zgłoszone projekty

Daniel

Praca nr 621089
2 2.9 451

malarz

Praca nr 947496
0 0.0 379

malarz

Praca nr 872673
0 0.0 367

malarz

Praca nr 118684
0 0.0 388
Strona 1 z 5

Opis konkursu

Sklep internetowy Igralion ogłasza konkurs na stworzenie logotypu.

Igralion jest sklepem dla osób zainteresowanych szeroko pojętą fantastyką: fantastów, geeków. W ofercie posiadamy figurki, artykuły wyposażenia wnętrz, gadżety, które pozwalają wyrazić siebie i nadać wyjątkowy klimat swojemu otoczeniu. Naszymi klientami są głównie ludzie młodzi, do 29 roku życia, zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Logotyp będzie wykorzystywany na stronie internetowej, materiałach reklamowych, bannerach, rollupach, portalach społecznościowych, wizytówkach, papierach firmowych itp.

Logo powinno zawierać adres strony Igralion.pl, może też ale nie musi zawierać znak graficzny. Powinno nasuwać skojarzenia z gatunkiem fantasy. Mile widziane inspiracje wzornictwem celtyckim lub średniowiecznym (np. czcionka, sploty, symbole) czy też użycie wizerunku stworzeń fantastycznych/mitycznych.

Układ logotypu: poziomy. Preferowana kolorystyka: ciemna zieleń, czerń, maksymalnie 2-3 kolory.

Logo powinno być czytelne i dobrze wyglądać zarówno w wersji kolorowej jak i czarno-białej. Powinno być także wyraźne w pomniejszeniu.

Proszę, aby zwycięski projekt zawierał następujące pliki:
Pliki PNG z przezroczystym tłem
Pliki z grafiką wektorową

Komentarze do konkursu

Komentarze (14):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

Feelip
Kolega niżej ma trochę racji, ale jak już daje wykład to warto się samemu dokształcić

Cytat srebrnylis :
Duża ilość prac w konkursach na logotyp bardziej przypomina ilustrację lub clipart. ki do marynarki, długopisy. Wyglądające tak samo dobrze w wersji kolorowej, jak i monochromatycznej czy achromatycznej...
...
Przykłady dobrych logotypów można znaleźć np tu. http://webneel.co...gns-your-inspiration

Bynajmniej.
Te przykłady to co najwyżej mogą być dobrymi logo a nie logotypami - logotypy, które nawiązując do pierwszego zdania, ciężko zrobić z "clipartów", gotowych i mało tego darmowych stocków czy vectorów. Co najwyżej sygnet.
srebrnylis
Projektowanie to też edukacja. Duża ilość prac w konkursach na logotyp bardziej przypomina ilustrację lub clipart. Efekty postarzania, poszarpania, cieniowania, wypukłości. Te efekty i detale zdecydowanie ni sprawdzają się w logotypach... DOBRE Logo powinno być:

- PROSTE zarówno w formie jak i kolorystyce (sam również nie znalazłem Świętego Graala - mea culpa)
- ŁATWE DO ZAPAMIĘTANIA, a więc charakterystyczne (prostota tu również pomaga)
- ZROZUMIAŁE- czytelny przekaz, wielkość liter, czytelność krojów itp.
- PONADCZASOWE - tak aby spełniało swoją funkcję nie tylko dziś, ale również gdy minie 5, 10 lat. Niezależnie od mody.
- UNIWERSALNE- dające się bez problemu wydrukować również na małej powierzchni - np. znaczki do marynarki, długopisy. Wyglądające tak samo dobrze w wersji kolorowej, jak i monochromatycznej czy achromatycznej.

Te rzeczy są absolutnie wymagane, a bardzo niewiele prac w konkursach (nie tylko dla Igralion) je spełnia...

Przykłady dobrych logotypów można znaleźć np tu. http://webneel.com/webneel/blog/60-creative-and-brilliant-logo-designs-your-inspiration
srebrnylis
Nie śledziłem całej dyskusji wnikliwie, ale poniższy przykład (screenshot) nie nadaje się na logo z 2 powodów:
- logo powinno łatwo dać się zapamiętać - wszystkie znane firmy mają proste logo
- trudność w druku na małej powierzchni.
Co do sporu - podobieństwo jest jednak za duże.

igralion
Witamy. W związku z tym, że cała awantura rozpętała się przy okazji naszego konkursu chcielibyśmy zabrać głos w sprawie i mamy nadzieję zakończyć rozgorzałą tu dyskusję. Nasz brief zawiera sugestię mówiącą o tym, iż mile widziane będą inspiracje wzornictwem celtyckim lub średniowiecznym (np. czcionka, sploty, symbole) i z naszego punktu widzenia, jeżeli ktoś chciałby sugerować się tą wskazówką nie uniknie raczej dosłowności w wykorzystaniu dorobku sztuki celtyckiej i czerpania z tradycyjnych wzorów, symboli i motywów (np. yggdrasil -drzewo życia, czy innych znanych ze źródeł, takich jak Księga z Kells, o wykorzystaniu której kajagoda rzeczywiście pisała). Mamy wrażenie, że w przypadku pewnych wzorów trudno o oryginalność i rezygnację z dosłowności. Jak niby użyć symboli takich jak pacyfka, węzeł nieskończoności, sfastyka, czy buddyjska sylaba om, która wygląda po prostu tak jak wygląda. Jeżeli więc chodzi o wykorzystanie oryginalnej symboliki i wzornictwa celtyckiego, nordyckiego itp. pod warunkiem, że nie jest to rzeczywiście skopiowane i wklejone a wykonane samodzielnie, to osobiście nie czujemy się oszukani czy nabici w butelkę. Inaczej sprawa ma się z kopiowaniem i wklejaniem cudzych clipartów co rzeczywiście jest niefajne.
Na zapisy regulaminu nie mamy wpływu. Z naszego punktu widzenia, jako klientów, całe zamieszanie wygląda nieelegancko i nie powinno mieć tutaj miejsca.
Mamy nadzieję, że ten komentarz zakończy tę dyskusję.
kajagoda
Użyłam symbolu, nie poszłam na łatwizne, Pan nie umie czytać ze zrozumieniem i powtarza Pan argumenty które wcześniej obaliłam. http://3.bp.blogspot.com/_yAdUICQZuA4/TH1519yk_mI/AAAAAAAABl8/Vg-5MrMul-E/s1600/compare.jpg Niech pan obejrzy innych wielkich oszustów łąmiących "etykę grafika". Jeśli ktoś sięga po odpowiednią literature i dostosowuje SYMBOL kultury celtyckiej do Logo ciężko mówić o "pójściu na łatwizne". Znowu mnie Pan obraża.
Nie skopiowałam istniejącej grafiki, użyłam ogólno dostępnego symbolu kultury tworząc przy jego pomocy bordiurę do napisu stylizując na te z ksiąg celtyckich. Proszę nie wypisywać jeszcze większych oszczerstw o mnie takich jak to że łamię etyke grafika bo jest to bezczelne i bezpodstawne.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/d5/22/c4/d522c4108c1d8cb716abb326dad9d343.jpg
http://www.ukrytetresci.pl/userdata/gfx/8caa9f44874a694648c89a017969b89e.jpg
Administrator
Napiszę to po raz ostatni: inspiracją nie jest dokładne przerysowanie czegoś tak jak zrobiła to Pani, a stworzenie czegoś nowego inspirując się jedynie danym stylem. Przecież można narysować celtyckiego smoka na wiele sposobów, Pani poszła na łatwiznę i skopiowała istniejącą grafikę, co kłóci się z regulaminem i etyką grafika.
kajagoda
TO JEST KŁAMSTWO, sami stajecie się oszustami. Wyraźnie napisałam że źródłem mojej inspiracji jest KSIĘGA Z KELLS, nikogo nie próbowałam "nabić w butelkę" ponieważ podałam tą informacje. To jest jasny symbol, użyty w logo nie żaden gotowiec. W takim razie proszę usunąć każde logo z trójkątami celtyckimi ponieważ są to przerysowane symbole = gotowce. Mam pokazać zdjęcia? Co za hipokryzja.

Administratorzy tej strony okazują się być poprostu ludźmi niekulturalnymi którzy za wszelką cene, byle jakimi argumentami próbują uniknąć odpowiedzialności za oszczerstwa które piszą na mój temat.
Administrator
W regulaminie portalu jest wyraźnie napisane, że nie można się posługiwać żadnymi gotowcami. Nawet jeśli są przerysowane to nadal gotowce - nie za to klient płaci. Można przecież inspirować się danym dziedzictwem kulturowym projektując coś zupełnie od podstaw zachowując jednak styl. Pani nawet nie podała źródła "inspiracji", wyszło to dopiero w trakcie, gdy zgłosił to jeden z użytkowników. Według mnie to próba nabicia klienta w butelkę.
kajagoda
Prosze Pana
Przeprosiny się należą (bardziej niż zdjęcie bana) za nazywanie kogoś OSZUSTEM, oczrnianie go i rozsiewania pomówień na mój temat, tymbardziej że dowiodłam że byliście w błędzie a nie ma nic z oszustwa w działaniu takim jak to, czyli dobremu przygotowaniu się do tematu i przyswojenia elementów kulturowych do logo. W przypadku gotowców można tu o coś podobnego posądzić każdą prace wykorzystującą symbol trójkąta celtyckiego ponieważ też został "przerysowany". Smoki i gryfy z księgi z kells są dziedzictwami kulturowymi a nadanie logu tak szlachetnych symboli rozpoznawalnych dla prawdziwych fanów tej tematyki nadaje mu szerszego znaczenia. Proszę nazwać oszutem tak jak mówiłam wcześniej twórce logo Versace czy Peugeota który wykorzystuje klasycznego lwa z herbu, szczególnie ten z roku 50tego, albo pierwsze logo starbucksa i tak dalej i tak dalej. To jest niepoważne podejście i nieznajomość sztuki tworzenia symboli graficznych.
Administrator
Ban został zdjęty, a przeprosiny się nie należą - może nie wykorzystała Pani clipartu, ale użyła gotowca (to, że został przerysowany niewiele tu zmienia). Klient raczej nie chce płacić za przerysowanie czegoś, a za unikalną pracę.
Zawisza
Na tak wspaniałą argumentacje mogę odpowiedzieć równie wspaniałą. PROSZĘ BARDZO:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/s960x960/11101642_830321783689333_4095234751598119565_o.jpg
Nie wiem czy jest to takie dziwne że dziedzictwa kulturowe, niezwykłe zresztą są powielane gdzieś w internecie. Może jeśli uważacie że TO jest wycięte i wklejone powinniście również zablokować użytkowników używających trójkąty celtyckie których jest tysiące, szczególnie że różnią się one drobnostkami, tak samo jak te dwa smoki. Widać w nich różnice co tymbardziej potwierdza mój wcześniejszy komentarz o tym że zrobiony on został RĘCZNIE, przeniesiony na WEKTORY. Dziedzictw kulturowych można używać do własnych celów tymbardziej że nie chronią ich żadne prawa autorskie i mogą być powielane i przeksztaucane.

Proszę o odblokowanie konta i usunięcia pomówień na mój temat, z góry dziękuje.
Zawisza
Żądam przeprosin za nazwanie mnie oszustem ponieważ wszystkie moje projekty były wykonywane ręcznie. Korzystałam z książek poruszających tematykę celtycką a nie "wykorzystywałam gotowych clipartów i renderów" Wsztko to co robiłam wykonywałam własnoręcznie w krzywych i wymagało to ode mnie więcej wysiłku niż jakieś "kopiuj wklej" Przetwarzałam symbole znane w sztuce celtyckiej aby przyswojone stworzyły logo, wszystko na czym bazowałam znalazłam w książkach, Wysyłam przykład. Czy jeśli inspiracji symbolami pewnych kultur nie można używać w logach dlaczego Versace od 78 roku używa meduzy, greckiej rzeźby tylko przetworzonej na krzywe i wszystko gra? https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11390289_830260397028805_5750807907634139002_n.jpg?oh=ce3d8a69b2f909bfb6259f43702f2ad9&oe=55E863FB
Administrator
Konkurs został przedłużony o 14 dni ze względu na to, że dwóch użytkowników (Kamil, oraz Kajagoda) okazali się oszustami i wykorzystali w swych projektach gotowce.

Tłumaczenie się nieznajomością regulaminu jest nie na miejscu, gdyż nawet przy zamieszczaniu pracy widoczny jest czerwony komunikat "W konkursach na logotyp zabrania się wykorzystywania całości, bądź fragmentów clipartów, renderów lub innych gotowych materiałów.". Bardzo prosimy go przestrzegać, gdyż próba użycia plagiatu i tak zostanie wyłapana przez naszych grafików, prace zostaną usunięte, a użytkownik zbanowany.

Dodatkowo, aby zachęcić Was do wyłapywania clipartów/gotowców w profilach użytkowników zamieściliśmy informację ile udało się Wam ich zgłosić. Na razie to tylko czysto informacyjnie, ale być może w przyszłości...
Strona 1 z 5
Idź do góry