Projektowanie logo

Google zmienia swoje logo

Jeśli przeglądałeś internet w miniony weekend istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje spojrzenia padło nie jeden raz na logo Google. Jednak zapewnie nie zauważyłeś faktu, że uległo ono znaczącej metamorfozie!

Google zmienia swoje logo

Jak każdy projektant dobrze wie, kerning może przysporzyć sporego bólu głowy. Nie jeden raz przesuwaliśmy litery piksel po pikselu, żeby trafiły na właściwe miejsca. W najnowszym logotypie Google zmieniły się właśnie położenia dwóch liter: drugie "g" zostało przesunięte o jeden piksel w prawo, a "l" przesunięte o jeden piksel w dół i prawo. Te dwie literki musiały srogo denerwować googlowskiego designera, że przedsięwziął takie kroki.

Potrzebujesz logo dla swojej firmy? Załóż konkurs!

źródło: gizmodo.com

Tagi: logo design google
Wyświetleń: 4204

0.0
Oceń:

Ocena: 0.0 / głosów: 0

Komentarze (3):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

rafal194
Profesionalne biura są drogue i wpadły w rutyną.Często amatorzy mają lepsze pomysły.
doubleemDesign
bądź więc amatorem, który będzie konkurencją dla "profesjonalistów" !! ;)
marta92
A ja zapytam tutaj, bo widze że nie ma żadnego forum. Czy sprawiedliwym jest to, że w konkursach biorą udział także firmy zajmujące się grafiką?? czy to nie jest w pewnym stopniu zmniejszanie szansy na zauważenie amatora który chce się wybić? Bo chyba wiadomo, że graficy posiadający swoja działaność, mają w tym doświadczenie i automatycznie mają większe szanse na wygrana?? wiem, w regulaminie nigdzie nie ma napisane że to konkurs dla amatorów. Ale może warto by pomyśleć o nich ?
Idź do góry