Projektowanie logo

Jak podłączyć przelewy24 do sklepu Woocommerce?

Jak podłączyć przelewy24 do Woocommerce

Z tego artykułu dowiesz się jak podpiąć płatności internetowe przelewy24 do wordpressowego sklepu postawionego na Woocommerce.

Materiał o łączeniu przelewy24 z Woocommerce możesz obejrzeć także w formie tutorialu na Youtube:

Połączenie przelewy24 i wocommerce - założenie konta

Aby połączyć Woocommerce z przelewy24 musimy mieć założone konto na przelewy24. Jako partner przelewy24 mogę Państwu zaoferować specjalne zniżki na prowizje niedostępne normalnie dla klientów. Zniżki wyglądają następująco:

Przelewy bankowe: 1,2% zamiast 1,9%
BLIK: 1,2% zamiast 1,5%
Płatność kartą: 1,2% zamiast 1,9%
Wypłaty środków: 0 zł zamiast 2 zł

Jeśli chcą Państwo skorzystać zachęcam do rejestracji poprzez ten link: https://bit.ly/p24login. Jeśli już mają Państwo konto w przelewy24 nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć nowe z tego linku - wtedy przypisze sie do niego zniżka.

Aktywacja przelewy24 w celu integracji z Wocommerce

Należy zadbać również o to, aby konto na przelewy24 było aktywne, inaczej nie połączymy go z Woocommerce. W tym celu w panelu przelewy24 należy załączyć niezbędne dokumenty, oraz przelać drobną kwotę potwierdzającą własność konta bankowego. Należy również posiadać działający sklep internetowy, i ważne, musi w nim znajdować się regulamin i polityka prywatności. Dopiero wtedy pracownik przelewy24 aktywuje konto.

Pobranie i aktywacja wtyczki przelewy24

Należy pobrać wtyczkę do płatności przelewy24. W tym celu wchodzimy na stronę https://www.przelewy24.pl wchodzimy w menu, wybieramy zakładkę do pobrania i Woocommerce. Należy pobrać wtyczkę do odpowiedniej wersji Woocommerce jaką posiadamy. W tym celu przechodzimy do panelu naszego sklepu, wybieramy Woocommerce i status. Sprawdzamy Wersja WooCommerce. Wracamy na stronę przelewy24 i pobieramy odpowiednią wersję bramki płatniczej. Gdy mamy ją ściągniętą należy ją zainstalować: wchodzimy do panelu sklepu, wybieramy wtyczki, dodaj nową, wyślij wtyczkę na serwer i wskazujemy ściągnięty plik. Po zainstalowaniu włączamy wtyczkę.

Integracja wtyczki przelewy24 ze sklepem Woocommerce

Po instalacji i włączeniu wtyczki płatności przelew24 należy ją połączyć z naszym kontem przelewy24. Wchodzimy do panelu Wordpressa, wybieramy zakładkę Woocommerce i ustawienia, a następnie płatności. Wyszukujemy przelewy24 i klikamy dokończ konfigurację. Klikamy Aktywuj moduł płatności Przelewy24. aby go włączyć, wpisujemy ID sprzedawcy (to numer, który podajemy podczas logowania), w ID sklepu wpisujemy ponownie ID sprzedawcy. Tryb modułu ustawiamy na normalny. Klucz CRC, oraz klucz API kopiujemy z naszego konta w przelewy24 (zakładka moje konto, moje dane). Pozostałe checkboxy zaznaczamy wedle uznania. 

Ważna rzecz: w panelu przelewy24 w polu Adresy IP należy wpisać znak %.

Po wykonaniu wszystkich tyczh czynności nasz Wordpressowy Woocommerce będzie połączony z przelewy24. 

Tagi: wordpress
Wyświetleń: 77

5.0
Oceń:

Ocena: 5.0 / głosów: 1

Komentarze (0):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

Idź do góry