Projektowanie logo

Logo dla biura rachunkowego

Logo biura rachunkowegoBiuro księgowe jest działalnością, po której oferty sięgają zarówno mniejsze, jak i większe firmy, a nawet zwykli konsumenci potrzebujący porad, dokumentów finansowych, czy pomocy ekonomicznej. Jest to dosyć częste miejsce, czego przykładem może być to, że zarówno w mniejszych, jak i większych miastach na trasie spacerów w centrum znajdziemy przynajmniej kilka. Dlatego też biuro księgowe musi się wyróżniać wśród innych. W takim razie jak powinno wyglądać logo biura rachunkowego, żeby zwracało uwagę i było zapamiętane? Po pierwsze znak graficzny.

Załóż konkurs na logo biura rachunkowego

Sygnet w logo biura rachunkowego

Z czym kojarzy nam się biuro księgowe? Ze słupkami liczb i dokumentami - to najczęstsza odpowiedź. I takie też elementy są logo w większości z nich. Zamiast jako takich słupków liczb, są jednak wykresy słupkowe. Jest to bardzo często pojawiający się motyw. Czy za często? Powiedzmy umiarkowanie… Jest to dobry pomysł, a graficznie uniwersalna kanwa dla wielu projektów. Jednak tworząc takie, możemy w kliencie wzbudzić skojarzenie tylko z zyskami, a to w dużej mierze będzie dla nich oznaczało doradztwo finansowe, obligacyjne, giełdowe. Dlatego jeżeli nasze biuro księgowe nie prowadzi na dużą skalę tego typu działalności, może lepiej zrobić jednak coś innego.

Kolejne dwa pomysły na logo biura księgowego, które kiedyś były wszędzie, a teraz odeszły do lamusa to sowa, jako symbol mądrości i oczywiście otwarta księga. Nowoczesne biuro rachunkowe niekoniecznie powinno je z tego lamusa wyciągać.

W obecnych czasach logo biura rachunkowego powinno postawić na nowoczesność. Dokumenty, liczby, ekonomię można sprowadzić do prostych i jasnych form geometrycznych. Nachodzące na siebie prostokąty w odpowiedniej kompozycji mogą skojarzyć się z kartkami, można graficznie ciekawie przedstawić zamknięte segregatory, a czasem po prostu bawi

się formą – prostą, ale przypominającą matematyczną.

Logotyp biura księgowego

Logotyp, jak w większości innych działalności po prostu niech pasuje do sygnetu. Polecane w poprzednim akapicie proste formy to takie, jakie też on powinien przyjąć. Jeżeli nazwą biura rachunkowego jest nazwisko, odejdźmy od staromodnych inicjałów w znaku sygnecie, a podkreślamy tylko pierwsze litery kolorem lub małym akcentem graficznym.

Typografia w logo biura rachunkowego

Proste, czytelne fonty. Jeżeli skierowaliśmy się jednak w stronę zamierzchłych elementów graficznych, może to być pismo odręczne, jednak kapitaliki wyglądają w takim zestawieniu bardziej profesjonalnie. W nowoczesnych kreacjach nie przesadźmy z fontami typu bold - prostota niekoniecznie oznacza „toporność”.

Kolorystyka w logo biura rachunkowego

Jak zwykle w przypadku firm doradczych, prawnych i zajmujących się także pomocą dla biznesu, sprawdzając się ciemniejsze kolory. Głównie granatowy, a chcąc poczucia bogactwa, można w ewentualności zastosować złoty lub brązowy. Bardzo dobrze wyglądają nowoczesne kompozycje na bazie szarości tylko podkreślone jednym, mocnym kolorystycznie elementem.

Załóż konkurs na logo biura rachunkowego

Tagi: logo
Wyświetleń: 94

0.0
Oceń:

Ocena: 0.0 / głosów: 0

Komentarze (0):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

Idź do góry