Projektowanie logo

Logo dla gabinetu medycznego

Logo gabinetu medycznego

Prywatne gabinety medyczne to częsta praktyka, z której korzysta wiele osób. Prowadząc taką mamy tak naprawdę dowolność, jeżeli chodzi o identyfikację wizualną. Nadanie jej odpowiedniej, może mieć bardzo duże korzyści. Szczególnie, biorąc pod uwagę to, że chodzi o nasze zdrowie. Stąd po pierwsze i najważniejsze - logo gabinetu medycznego musi wzbudzać zaufanie.

Załóż konkurs na logo gabinetu medycznego

Sygnet w logo gabinetu medycznego

Projektując sygnet do logo gabinetu medycznego, możemy mieć multum pomysłów, jak i być w kropce. Wszystko bowiem zależy od specyfiki usług. Dentyści, okuliści i kardiolodzy mają zdecydowanie ciekawsze opcje na interesujące logo, bezpośrednio celujące w ich specjalizacje. Co z resztą? Czy w logo ortopedy dać kręgosłup (w sumie ciekawy pomysł, jakby go dobrze ugryźć)? Dać w logo urologa… nieważne.

Wąż eskulapa. Klasyka. Może, aż za bardzo. O ile to zdecydowanie piękny i klasyczny symbol lekarskiego fachu, o tyle jest tak niezwykle powtarzalny… Zachęci pewnie osoby starsze i to w dużej mierze oni są głównymi pacjentami ogólnych gabinetów lub tych z niektórych specjalizacji. Jednak w przypadku innych, już niekoniecznie. Bez innego pomysłu możemy wykorzystać tego nieszczęsnego gada, ale dobrze by było podejść do niego w nowoczesny sposób. Na przykład robiąc go w formie prostszej i geometrycznej. Podobnie, jeżeli chodzi o medyczny krzyż. Możemy go wykorzystać, ale zróbmy to w innowacyjny sposób.

Łatwo mają gabinety medycyny estetycznej. Tu możemy celować w piękno, a logo może być podobne do sygnetów gabinetów kosmetycznych, choć przyda się niewielki lekarski akcent.

Gabinety prywatne nie są zobowiązane jakimiś wytycznymi lub ograniczeniami w kwestii identyfikacji wizualnej. Także jeżeli chcemy zrobić coś zupełnie innego, typu delikatne listki przy gabinecie psychiatry, czy wystylizować na dziecięce logo pediatry, może być! Byle zawsze trzy razy się zastanowić, czy pasuje, identyfikuje ze specjalizacją i czy wzbudza zaufanie odbiorcy.

Logotyp w logo gabinetu medycznego

Logotyp w logo gabinetu lekarskiego oczywiście musi być podobny do sygnetu, jeżeli taki jest zastosowany jako samodzielny. W przypadku tej działalności dobrze sprawdzają się logotypy będące połączeniem znaku graficznego z pierwszą literą, ewentualnie otaczającego środek nazwy - oczywiście w subtelny sposób. Raczej odejdźmy od stylizacji logotypu bez sygnetu, opartego o samo nazwisko lekarza czy nazwę, jeżeli nie jest ona oczywistym wyznacznikiem profesji. Tu można przeprowadzić też wyjątkowo długą narrację o nazewnictwie, która momentami jest do bólu wtórna, ale nie to jest tu tematem.

Typografia w logo gabinetu medycznego

Zdecydowanie proste fonty. Wersaliki, kapitaliki i fonty szeryfowe, dadzą dobry efekt. Można użyć twardszych, ale musi być ku temu przyczyna oparta o znak graficzny. Raczej zdecydowane „nie!” dla fontów z pismem odręcznym.

Kolorystyka w logo gabinetu medycznego

Na początek to, czego najpewniej nie chcemy. Czerwony w czymś więcej niż akcencie kojarzy się z agresją i w tym wypadku także niebezpieczeństwem, czerń to kolor żałoby, brązy, nawet jeżeli stosowane w innych dziedzinach jako kolor tradycji, tutaj nie znajdą zastosowania. Pomarańczowy, żółty i pastele? Trudno sobie wyobrazić projekt, który dobrze je wykorzysta. Pozostaje nieśmiertelny, praktycznie wszechobecny niebieski, ewentualnie zielony, bo one po prostu pasują najbardziej.

Załóż konkurs na logo gabinetu medycznego

Tagi:
Wyświetleń: 80

0.0
Oceń:

Ocena: 0.0 / głosów: 0

Komentarze (0):

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze

Idź do góry